Your Universal Remote Control Center
RemoteCentral.com
View Remote Central Member Profile
Up level
Up level
The following page was printed from RemoteCentral.com:

Login:
Pass:
 
 

Personal Information
User Name:farhadmirzayii
Company:تور استانبول
Email:
bnerfenews.r
Please note that in order to prevent email harvesting, the address displayed above has been "munged" and cannot be cut-and-paste - you must manually type it as you see it into your email application.
RC Mail:Login to send a private message!
About Me:

سفر به شهر استانبول - ترکیه


شهر استانبول یکی از سه شهر دیدنی و توریستی جهان است و با وجود تاریخی هزاران ساله و فرهنگی غنی به پایتخت فرهنگی قاره اروپا تبدیل شده است . سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان راهی سفر به این شهر شگفت انگیز می شوند و از عمارت های به جامانده از دوران بیزانس دیدن نموده و محو زیبایی و شکوه کاخ ها و مساجد ساخته شده توسط عثمانیان می شوند . البته طبیعت شهر استانبول نیز بسیار زیبا و تماشایی است و روزها سرگرمتان می کند . گردشگران در اولین فرصت به تماشای جزایر پرنس ، دهکده ببک و چشم انداز زیبای تنگه بسفر می روند و سپس زمانی را به بازدید از امکن تاریخی و فرهنگی اختصاص می دهند .


آنها در ادامه وقت خود را در بازارها و مراکز خرید متنوع این شهر سپری می کنند . تعداد این مراکز خرید بقدری زیاد است که برخی شهر استانبول را مهد مد دانسته و آن را هم ردیف با شهر پاریس می دانند . استانبول مال ، مرکز خرید فروم و بوتیک های و فروشگاه های اطراف خیابان استقلال بهترین مکان برای گشت و گذار و خرید هستند .


در ادامه با ما همراه شوید تا برخی از† اماکن تاریخی شهر استانبول را به شما معرفی کنیم .†


مسجد سلیمانیه


در شهر استانبول †و تور استانبول سفر باتو ، †مساجد باشکوه بسیاری را خواهید دید که اغلب آن ها به دست ترکان عثمانی بنا شده اند . برخی از این مساجد قرن ها قدمت دارند و برخی نظیر ایاصوفیه بیش از هزار سال است در این شهر پابرجاست .


اما مسجد زیبا و با شکوه سلیمانیه که گاه از نظر گردشگران دور می ماند ، یکی از زیباترین مساجد این شهر است و یادگاری از دوران حکومت عثمانی است . این بنا به دستور سلطان سلیمان و بر بالای ارتفاعات منطقه سلطان احمد ساخته شده و بیش از پانصد سال قدمت دارد . مسجد سلطان سلیمان به دست معمار مشهور آن دوران (سینان) ساخته شده و حیاط آن محل دفن سلاطین بزرگی همچون خود سلطان سلیمان و همسر ایشان (خرم سلطان ) است .


کاخ دلمه باغچه


به گزارش سفر باتو ، در سراسر این شهر کاخ ها و عمارت های باشکوه بسیاری را خواهید دید که مشهورترین آن ها کاخ توپکاپی ، کاخ دلما باغچه ، کاخ عادله سلطان و کاخ بیلربی است . اما اگر زمان کافی برای تماشای همه این بنا ها را ندارید تنها به بازدید از کاخ دلمه باغچه بسنده کرده و اینگونه محو هنر و فرهنگ غنی این امپراتوری شوید .


کاخ دلما باغچه در قرن نوزدهم میلادی و در بهترین نقطه این شهر ساخته شده است و بقدری باشکوه است که برخی از کارشناسان آن را با کاخ ورسای هم ردیف می دانند .


احتمالا شما نیز حین بازدید از این بنا و با تماشای عظمت و بزرگی آن و تزئینات به کار رفته بر روی دیوار ها و سقف ها شگفت زده خواهید شد† . به عنوان مثال در طراحی بخش هایی از این بنا چهارده تن روکش طلا به کار رفته و تمامی تالارها توسط فرش های نفیس دست بافت ، پوشیده شده است .


کاخ دلمه باغچه مابین سالهای ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۴ میلادی محل اقامت و فرمانروایی شش تا از آخرین سلاطین سلسله عثمانی بوده است . و بعد از استقلال این کشور و پایان سلسله عثمانیان اولین نخست وزیر این کشور (مصطفی کمال آتاتورک ) در آن ساکن شد و سالها بعد در همین مکان چشم از دنیا فرو بست† .


گرند بازار و بازار ادویه فروشان


در ادامه بهتر است با یکی از جاذبه های دیدنی مشهور شهر استانبول آشنا شوید که بالاترین آمار گردشگران این شهر را به خود اختصاص داده و به تنهایی بیش از ده میلیون بازدید کننده را در سال جذب می کند . گرند بازار یکی از پاتوق های اصلی گردشگران و به خصوص اروپائی ها ست و بیش از چهارصد سال قدمت دارد .


جالب است بدانید این بازار توسط عثمانیان و با پول دریافت شده از مالیات های کاروان های مصری ها بنا گردید† . وسعت این باز در طول قرن ها† افرایش یافت و هم اکنون بسیاری از خیابان اطراف را در بر گرفته و بیش از هزار حجره و مغازه دارد . بهتر است بدانید قیمت کالاها در گرند بازار کمی بالاست زیرا همانطور که گفتیم اینجا پاتوق گردشگران و به خصوص اروپائی ها ست و طبیعی است که فروشندگان از این فرصت سوء استفاده کنند .


گردشگران در ادامه مسیر خود به سمت بازار ادویه فروشان استانبول †می روند و از تنوع مواد خوراکی موجود در این مکان شگفت زده می شوند . این بازار نیز از دوران عثمانی به یادگار مانده و البته در گذر زمان دچار تغییرات بسیاری شده است . بازار ادویه فروشان دومین بازار سر ‌پوشیده‌ در شهر استانبول است و بعد از بازار بزرگ (گرند بازار) آمار بیشترین گردشگر را دارد . امروزه در این بازار علاوه بر ادویه های متنوع و خوش عطر و بو ، کالاهای دیگری همچون انواع ظروف شیشه ای و مسی ، خوراکی و شیرینی جات سنتی و همچنین چای و قهوه عرضه می گردد که برای سوغات گزینه مناسبی هستند .

User Statistics
Status:Junior Member
Registered:October 27, 2021
- Has been a member for 9 months, 14 days.
Forum Posts:0
Last Post:N/A
User Search:

Hosting Services by ipHouse